başarıyla sepetinize eklendi

החלפת חיתול – "מטלה" או חוויה
איך אפשר לעשות זאת בצורה יעילה ומהנה

לעיתים נראה כי החלפת חיתול הינה משימה מעיקה ולא נעימה, אך לא כך , חישבו על כך שזמן החלפת החיתול – הוא זמן איכות עם התינוק / הילד שלך, זמן שבו רק את והוא נמצאים , אז הנה הזדמנות להפוך את הרגעים האלה לרגעים מהנים…לו ולך.

מי שניסה להחליף חיתול לתינוק כבר יודע שהמשימה לא "קלה".
לקטנטנים הורדת חיתול גורמת לבכי ובהלה, , כשהם גדלים הם מתחילים להרגיש תחושת אי נוחות הם מסתובבים וזזים המון בזמן ההחתלה ולעיתים מתנגדים או בורחים תוך כדי ההחתלה לעיתים, החלפת החיתול מציקה ולא בא לקטנטנים לשבת במנוחה בזמן ההחלפה.

לידיעתכם, זוהי המשימה המדוברת ביותר בין הורים, תחשבו על תהליך ההחלפה לתינוק: לנגב, לנקות, לסדר, להדק ואת זה אנו עושים 2200 פעמים בשנה. תנסו להיזכר במילים: "מאמי צריך להחליף לו" ואת התשובה: "מאמי…בהצלחה".

ובכן, החלפת החיתול צריכה להיעשות בסדר והקפדה הסדר תקל עליכם.

הנה כמה עצות להפוך רגעים קטנים בהחלפת החיתול למשהו משמעותי, לזמן מיוחד עם ילדך:

לפני שניגשים להחתלה, נחבק את התינוק נספר לו מה הולכים לעשות ביחד וזאת על מנת לתת לו תחושת בטחון.

בזמן ההחתלה נוודא שדבר לא מפריע לו, נראה שעורו נקי ולא מגורה. זכרו כי זהו גם הזמן הנכון לוודא שבחרת את הטוב במיוחד בשבילו, חיתול נח לשימוש, רך ונעים למגע.

לתינוקות רצוי להחליף חיתול על שידת ההחתלה, אפשר לחתל גם על גבי שטיח או מיטה , רק וודאו שהמקום פנוי , רך בטוח ונח לתינוק.

דאגו ששידת ההחתלה תהיה מסודרת ונקייה, אל תשאירו מעולם את התינוק לבד על משטח ההחתלה , לכן חשוב להגיע אליו כשהכל כבר מוכן, החיתולים להחלפה, מגבונים, קרם, מוצץ ,צעצוע ושמן לעיסוי.
בהחלפת החיתול אנו גם בודקים אם עשינו את הבחירה הנכונה, חשוב לבדוק את איכות החיתול וטיבו, אם החיתול סופג היטב ,אם עורו של התינוק יבש לוודא שאין סימנים של תפרחת, או גירויים אחרים על העור.

חיתול איכותי ירחיק את הפרשת התינוק מהגוף ויספוג אותם מהר וכשתחליפו את החיתול תגלו עור שאינו מגורה, או רטוב, חשוב שהחיתול יהיה רך, נעים למגע ובעל יכולת ספיגה ברמה גבוהה, על מנת להקנות לילדך בטחון מרבי.

  • עיסוי : אפשר בין לבין לעסות את התינוק, בגופו, בכפות רגליו, להפוך אותו ולעסות אותו מעט את גבו, חשוב להעביר יד מלטפת על כל גופו של התינוק.
  • לתינוקות שסובלים מגזים, זהו זמן נפלא לעסות את הבטן בעדינות ולהרים שאת רגליו.
    התעמלות : תוך כדי ההחתלה או לאחר מכן, שלבו בעדינות את ידיו של התינוק ולאחר מכן שלבו את רגליו.
  • משחק: תהפכו את החלפת החיתול לזמן בו אתם וילדכם משחקים, מומלץ להחזיק צעצוע על שידת ההחתלה, אפשר צעצוע שמשמיע קולות, ישנם ספרים קטנים שהוא יכול להחזיק ישנם משחקים עשויים מבד שיוכל לחוש וללטף.
  • זכרו תמיד לשתף את התינוק במשימת ההחתלה ,זה יקל עליכם ויעלה חיוך בילדיכם וכולם יהיו מרוצים.

כשהפעוט כבר גדול, תבקשו ממנו לעזור בהחלפת החיתול, תנו לו להחזיק את משחת ההחתלה, להגיש מגבונים, גם לחיתול יש תפקיד במשימת ההחתלה, תנו לילדכם להחזיק וליהנות מהחיתול הרך הנעים והמצויר ספרו לוו על הדמויות המופיעות בחיתול, ספרו לו סיפור על הדמויות. חשוב שיחוש וידע מה מלבישים לו.

לעיתים הוא יתחבא ויעשה "קקי" בפינה מסוימת , תנו לו את הזמן שלו, אל תמהרו להחליף לו,
עודדו אותו , לאחר זמן מה תאמרו לו שצריך להחליף חיתול, אם הוא מתעקש שלא להחליף עדיין, ייתכן ולא סיים. ילדים אוהבים את המרחב שלהם, תנו לו להיות עם החיתול למרות שאתם כבר יודעים שהוא מלא, דברו אתו, חשוב ליצור עמו שיח לכבד את רצונותיו ולהיות קשובים לו ,הסבירו לו בצורה ברורה מדוע חשוב להחליף חיתול, כשהוא יבין שהוא צריך להחליף החיתול הוא ישתף פעולה והמשימה תהיה לכם ולו קלה יותר.

לקראת סיום ההחתלה, כדאי מאוד להסביר לתינוק שאנו מסיימים, כך ידע שיש התחלה ויש סוף.

החתלה בשעות הבוקר – חשוב מאוד לתכנן את זמן ההחתלה בשעות אלו, לעיתים אנו ממהרים לצאת לעבודה, לכן חשוב מאוד לשמור זמן לדברים של "הרגע האחרון" ולבצע ההחלפה בנועם וברוגע.

אנו ב -YOPPIES מאמינים בתבונת ילדינו, לכן, חשוב להפוך את משימת ההחתלה לידידותית, נהלו שיחות עם ילדיכם, הפכו את המשימה לטקס בו לכל אחד יש תפקיד, החלפת חיתול בנועם תשרה בתינוק רוגע ובטחון ותהווה שלב נוסף בחינוך הילד, לניקיון לשיתוף פעולה ולסובלנות.